Lai šo tekstu automātiski iztulkotu, spiediet šeit.
Jauniešu un sieviešu uzņēmējdarbības veicināšana Eiropas un Vidusjūras reģionā  
Lībijas modes preču ražošanas uzņēmums saņem balvu par jauniešu vietējo uzņēmējdarbību Vidusjūras reģionā

2019. gada 26. februārī Lībijas modes preču un tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmumam tika piešķirta balva par jauniešu vietējo uzņēmējdarbību Vidusjūras reģionā. Balva tika pasniegta Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu reģionālo un vietējo pašvaldību asamblejas ( ARLEM ) plenārsesijā , kura notika Spānijas pilsētā Seviļā un kurā piedalījās 100 vietējo un reģionālo pašvaldību vadītāji, lai apspriestu, kā veicināt jauniešu uzņēmējdarbību, paplašināt sieviešu iespējas, uzlabot pārvaldību, stiprināt pilsētu sadarbību un pārvaldīt migrāciju.

Balva tika piešķirta modes preču un tekstilizstrādājumu ražošanas uzņēmumam Zimni Jdeed , kas darbojas Tripolē un kas ar lieliem panākumiem modernizē tradicionālos apģērbus. Jaunā uzņēmēja Nadžveja Altahira Mohammeda Šukri ( Najway Altahir Mohammed Shukri ) un viņas brālis Ali izveidoja uzņēmumu pirms trim gadiem. Tagad viņi nodarbina sešas šuvējas, nodrošinot sievietēm pienācīgus darba apstākļus. ARLEM pirmo reizi rīkotajā konkursā tika saņemti 24 pieteikumi no deviņām valstīm.

Godinot uzvarētājus, Eiropas Reģionu komitejas priekšsēdētājs Karls Haincs Lambercs ( Karl-Heinz Lambertz ) teica: “ Vidusjūras reģionā ir vērojama vēlme izvērst sadarbību un atraisīt tā milzīgo potenciālu . Paverot iespējas visiem jauniešiem neatkarīgi no viņu dzimuma, mēs varam veicināt uzņēmējdarbību un jaunu darbvietu izveidi. Ar decentralizētu sadarbību mēs padziļinām reģiona integrāciju, risinām tādas problēmas kā migrācija un sociālā atstumtība, kas sniedzas pāri robežām, un nodrošinām ilgtspējīgu attīstību.

Marokas pilsētas Arganas mērs un ARLEM līdzpriekšsēdētāja Mohammeda Budras ( Mohammed Boudra ) pārstāvis sanāksmē Lahcens Amručs ( Lahcen Amrouch ) uzsvēra: “ Jaunatnes nodarbinātība ir ARLEM prioritāte. Tāpēc ARLEM nolēma rīkot konkursu, lai veicinātu jauniešu uzņēmējdarbību un nodrošinātu atpazīstamību tiem, kurus nebaida ar uzņēmējdarbības uzsākšanu saistītās grūtības. Mēs mudinām valstu valdības vienkāršot tiesību aktus, kas regulē uzņēmējdarbību, mazināt administratīvo un nodokļu slogu un veidot uzņēmējdarbības inkubatorus un mikrokredītu shēmas, kas veicinātu jauniešu uzņēmējdarbību.

Savienības Vidusjūrai ģenerālsekretārs Nassers Kamels ( Nasser Kamel ) norādīja : “ Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu reģionālo un vietējo pašvaldību asamblejas darbs ir ļoti nozīmīgs. Asambleja pārstāv vairāk nekā 800 miljonus Eiropas un Vidusjūras reģiona iedzīvotāju, kuriem ir vajadzīga mūsu iesaistīšanās un apņemšanās veicināt dialogu un sadarbību. Tā kā ARLEM ir Savienības Vidusjūrai teritoriālā dimensija, ARLEM ir jāsekmē prioritāšu noteikšana un jāpalīdz nodrošināt mūsu veiktā darba un pasākumu pamanāmību, tādējādi Eiropas un Vidusjūras reģiona partnerattiecības tuvinot iedzīvotāju interesēm un vēlmēm.

100 dalībnieku delegācija, kurā bija 19 valstu pārstāvji, apmeklēja Seviļas La Cartuja , proti, vietu, kur 1992. gadā notika pasaules izstāde un kas tagad pārvērsta par uzņēmējdarbības parku un inkubatora centru, kurā strādā 450 uzņēmumu un 17 000 cilvēku. Seviļas mērs Huans Espadass ( Juan Espadas ) (ES/PSE) sacīja: “ Cenšoties mazināt jaunatnes bezdarbu, pilsētas dome lika lietā jaunas kompetences un īpašu vērību veltīja jauniešu apmācībai un nodarbināmības uzlabošanai. Seviļā ir ļoti liels cilvēkkapitāls. Uzņēmējdarbība ir mūsu pilsētas gēnos. Tāpēc esmu īpaši gandarīts par to, ka pirmā jaunajiem uzņēmējiem paredzētās ARLEM balvas pasniegšanas ceremonija notiek mūsu pilsētā .”

ARLEM plenārsesijā tika pieņemts ziņojums “Jauniešu uzņēmējdarbība Vidusjūras reģionā” , kas ierosina stiprināt jauniešu uzņēmējdarbības atbalsta programmas, piemēram, MEDUP! , Med4jobs un Next Society , lai veicinātu Vidusjūras dienvidu piekrastes ekonomisko attīstību. Ziņojumā teikts, ka Eiropas Savienībai būtu jāierosina shēmas, kas Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu jaunajiem uzņēmējiem dotu iespēju mācīties no pieredzējušiem uzņēmējiem kādā no 28 ES dalībvalstīm.

Ziņotājs un Rietumpomožes vojevodistes maršals Oļģerts Geblevičs ( Olgierd Geblewicz ) (PL/PPE) teica: “ Mums jāatvieglo jauniešu uzņēmējdarbība, lai varētu dot jaunu sparu vietējām kopienām, radīt jaunas darbvietas, paātrināt ekonomikas izaugsmi un vairot sociālo labklājību. Mēs aicinām ES, ANO un Eiropas un Vidusjūras reģiona valstu valdības izveidot arodapmācības programmas un izstrādāt mikrokredītu shēmas jaunajiem uzņēmējiem . Vietējās un reģionālās pašvaldības būtu visaptveroši jāiesaista darba tirgus un nodarbinātības politikas īstenošanā, jo tās vislabāk spēj īstenot programmas, kas atbilst šo kopienu iedzīvotāju vajadzībām.

Plenārsesijā tika pieņemts arī Turcijas pilsētas Hatajas mēra Lifti Savasa ( Lütfü Savas ) vadībā izstrādātais ziņojums “Pārvaldība un pārredzamība Vidusjūras reģionā” . Ziņojumā ierosināts reģionā turpināt decentralizāciju, kas pavērtu iespēju mazināt pašreizējo neuzticēšanos publiskajām iestādēm. Ja vietējām pašvaldībām tiks piešķirts vairāk pilnvaru, pilsoņi varēs aktīvāk piedalīties lēmumu pieņemšanā. ARLEM atbalsta pašvaldību budžetu palielināšanu un nodokļu iekasēšanas spēju uzlabošanu, lai līdzekļus varētu ieguldīt jaunos projektos prioritārajās jomās.

Seviļā notika arī Eiropas Perifēro piejūras reģionu konferences ( CPMR ) un Eiropas Pierobežas reģionu asociācijas ( AEBR ) kopīgi rīkotais darbseminārs par tēmu “Migrācija”, kurā sprieda par vietējo un reģionālo pašvaldību lomu migrantu uzņemšanā un integrācijā.

Notika arī debates par Nikosijas iniciatīvu , kas ir ES un Lībijas mēru decentralizētas sadarbības programma. Pēc veiksmīgajām apmaiņas programmām (ilgtspējīgas zvejas jomā ar Friuli-Venēcijas Džūlijas reģionu un ūdens resursu apsaimniekošanas jomā ar Mursijas reģionu) ARLEM centīsies paplašināt Nikosijas iniciatīvu, piešķirot vairāk līdzekļu un īstenojot vairāk apmaiņas programmu, un ir gandarīta par sadarbību ar jauniem partneriem, piemēram, Galīsijas reģiona valdību un Seviļas pilsētu.

Piezīme redaktoriem

Eiropas Reģionu komiteja 2010. gadā izveidoja Vidusjūras reģiona valstu reģionālo un vietējo pašvaldību asambleju ( ARLEM ), lai nodrošinātu ievēlēto pārstāvju no visiem trim Vidusjūras krastiem pārstāvību Eiropas Savienībā un Savienībā Vidusjūrai, kā arī turpinātu politisku dialogu un veicinātu reģionu sadarbību. ARLEM darbojas 80 locekļi un 2 novērotāji no ES un tās Vidusjūras reģiona partnervalstīm. ARLEM līdzpriekšsēdētāji ir RK priekšsēdētājs Karls Haincs Lambercs un Marokas pilsētas Hoseimas mērs un Marokas Vietējo padomju priekšsēdētāju apvienības ( AMPCC ) priekšsēdētājs Mohammeds Budra. Savienība Vidusjūrai tika izveidota 2008. gadā. Savienība Vidusjūrai ir starpvaldību organizācija, kuras mītne atrodas Barselonā un kurā apvienojušās 43 valstis, tostarp 28 ES dalībvalstis.

Šeit var noskatīties videomateriālu par to, kas ir ARLEM piešķirtā balva.

2019. gada ARLEM balvas ieguvēju video prezentāciju var noskatīties šeit .

Kontaktpersona:

David Crous | david.crous@cor.europa.eu | +32 (0) 470 88 10 37

Kopīgot :
 
Līdzīgas ziņas

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/REDUCE-DEPENDENCE-RAW-MATERIALS-BOOST-NET-ZERO-TECHNOLOGY.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

EU industry transition: regional action needed to reduce dependence on critical raw materials and boost net-zero technology manufacturing
EU industry transition: regional action needed to reduce dependence on critical raw materials and boost net-zero technology manufacturing
06.07.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EER-AWARD-2023.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Famalicão, Friuli Venezia Giulia, and South Moravia/Brno awarded for their entrepreneurial visions promoting sustainable, resilient and digital growth
Famalicão, Friuli Venezia Giulia, and South Moravia/Brno awarded for their entrepreneurial visions promoting sustainable, resilient and digital growth
06.07.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/SEDEC-MEETING-21-JUNE-2023.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

SEDEC members discuss mentoring, gender-based violence, children's rights, and European sports model
SEDEC members discuss mentoring, gender-based violence, children's rights, and European sports model
22.06.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/FUNDING-ZERO-UNEMPLOYMENT-PROJECTS.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Investing more on local projects is key to tackle long-term unemployment
Investing more on local projects is key to tackle long-term unemployment
25.05.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/FOSTERING-DIVERSITY-AND-INCLUSION-ON-THE-GROUND.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LV/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Local and regional leaders welcome Commissioner Dalli's support for their work in fostering diversity and inclusion on the ground
Local and regional leaders welcome Commissioner Dalli's support for their work in fostering diversity and inclusion on the ground
24.05.2023