Jei norite automatinio toliau pateikiamo teksto vertimo, spauskite čia.
Jaunimo ir moterų verslumo skatinimas Europos ir Viduržemio jūros regione  
Rūbų kūrėjai iš Libijos laimėjo jaunųjų Viduržemio jūros regiono vietos verslininkų apdovanojimą

Vasario 26 d. Libijos rūbų ir tekstilės įmonė gavo 2019 m. Viduržemio jūros regiono vietos verslininkų apdovanojimą. Apdovanojimas buvo įteiktas Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių vietos ir regionų valdžios institucijų asamblėjos (ARLEM) plenarinėje sesijoje , kuri vyko Ispanijos mieste Sevilijoje, dalyvaujant 100 vietos ir regionų vadovų, susirinkusių aptarti, kaip paskatinti jaunimo verslumą, įgalėti moteris, gerinti valdymą ir stiprinti miestų tarpusavio bendradarbiavimą bei valdyti migraciją.

Apdovanojimas buvo įteiktas Zimni Jdeed , Tripolio rūbų ir tekstilės įmonei, kuri sėkmingai perkuria tradicinius rūbus. Jaunoji verslininkė Najway Altahir Mohammed Shukri ir jos brolis Ali įmonę įsteigė prieš trejus metus. Dabar joje dirba šešios siuvėjos, kurioms bendrovė užtikrina deramas darbo sąlygas. Per pirmąjį ARLEM apdovanojimo konkursą buvo pasiūlyti 24 kandidatai iš devynių šalių.

Sveikindamas laimėtojus, Europos regionų komiteto pirmininkas Karl-Heinz Lambertz pareiškė: „ Visame Viduržemio jūros regione juntamas troškimas stiprinti bendradarbiavimą ir išlaisvinti milžinišką regiono potencialą . Įgalėdami jaunimą, nepriklausomai nuo lyties, galime išjudinti verslumą ir kurti naujas darbo vietas. Decentralizuotu bendradarbiavimu giliname regiono integraciją, įveikdami valstybių sienas peržengiančius iššūkius, tokius kaip migracija ir socialinė atskirtis, ir taip pasiekiame darnų vystymąsi.“

Maroko miesto Arganos meras Lahcen Amrouch , susitikime atstovavęs ARLEM bendrapirmininkiui Mohammed Boudra, pabrėžė: „ Jaunimo verslumas yra ARLEM prioritetas. Todėl įsteigėme ARLEM apdovanojimą jaunimo verslumui skatinti ir atkreipti dėmesį į tuos, kurių neatbaido naujo verslo kūrimo sunkumai. Kviečiame nacionalines vyriausybes supaprastinti verslo teisės aktus, mažinti administracinę ir mokesčių naštą, kurti verslo inkubatorius ir mikrokredito schemas jaunimo verslumui skatinti.“

Viduržemio jūros sąjungos generalinis sekretorius Nasser Kamel , pareiškė: Europos ir Viduržemio jūros regiono vietos ir regionų asamblėjos darbas yra nepaprastai svarbus. Asamblėja atstovauja Europos ir Viduržemio jūros regiono žmonėms, daugiau kaip 800 milijonų piliečių, kuriems reikia mūsų angažuotumo ir įsipareigojimo skatinti dialogą ir bendradarbiavimą. Būdama teritoriniu Viduržemio jūros sąjungos matmeniu ARLEM privalo prisidėti apibrėžiant prioritetus ir didinant mūsų darbo ir vykdomos veiklos matomumą, priartinant Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių partnerystę prie jos piliečių interesų ir lūkesčių.“

100 žmonių iš 19 ARLEM valstybių narių delegacija apsilankė La Cartuja , Sevilijoje, kur 1992 m. vyko pasaulinė paroda, o dabar teritorija paversta verslo parku ir inkubatorių centru, kuriame įsikūrę 450 bendrovių ir dirba 17 000 žmonių. Sevilijos meras Juan Espadas (ES / PES) pareiškė: „ Miesto taryba pasinaudojo naujais įgaliojimais kovai su nedarbu, daug dėmesio skirdama jaunimo mokymui ir jų įsidarbinamumo didinimui. Sevilija turi didžiulį žmogiškąjį kapitalą. Verslumas yra mūsų miesto DNR. Todėl ypač džiaugiuosi, kad pirmoji ARLEM apdovanojimų ceremonija jauniesiems verslininkams paskatinti vyksta mūsų mieste.“

Per ARLEM susitikimą buvo priimtas pranešimas Jaunimo verslumas Viduržemio jūros regione , kuriame buvo raginama stiprinti jaunimo verslumo rėmimo programas, tokias kaip MedUP!, Med4jobs ir Next Society , siekiant propaguoti ekonominį vystymąsi pietinėje Viduržemio jūros pakrantėje. Pranešime teigiama, kad ES turėtų inicijuoti programas, kurios suteiktų Šiaurės Afrikos ir Artimųjų Rytų jauniesiems verslininkams galimybę pasimokyti iš patyrusių verslininkų vienoje iš 28 ES valstybių narių.

Pranešėjas Olgierd Geblewicz (PL / EPP) , Vakarų Pamario vaivadijos maršalka, sakė: „ Turime jauniesiems verslininkams sudaryti palankias sąlygas atgaivinti vietos bendruomenes, kurti naujas darbo vietas, skatinti ekonomikos augimą ir didinti socialinę gerovę. Raginame ES, Jungtines Tautas ir šalių vyriausybes Europos ir Viduržemio jūros regione kurti profesinio rengimo programas ir plėtoti mikrokreditų schemas, skirtas jauniesiems verslininkams. Vietos ir regionų valdžios institucijoms reikėtų aktyviai įsitraukti į rinkos darbo ir užimtumo politiką, nes jos turi daugiausia galimybių įgyvendinti jų bendruomenių poreikius atitinkančias programas.

Plenarinėje sesijoje taip pat buvo priimtas pranešimas „Valdymas ir skaidrumas Viduržemio jūros regione“ , kuris buvo parengtas vadovaujant Turkijos miesto Chatajaus merui Lütfü Savas . Pranešime buvo raginama siekti didesnės decentralizacijos regione, nes tai vienas iš būdų spręsti dabartinio nepasitikėjimo valdžios institucijomis problemą. Suteikus galių vietos valdžios institucijoms piliečiai galėtų aktyviau dalyvauti sprendimų priėmimo procese. ARLEM pasisako už didesnį biudžetą vietos valdžios institucijoms ir didesnius mokesčių rinkimų įgaliojimus, kad būtų galima investuoti į naujus projektus prioritetinėse srityse.

Renginio metu kartu su Periferinių jūros regionų konferencija (CPMR) ir Europos pasienio regionų asociacija (AEBR), buvo surengtas seminaras migracijos klausimais, kuriame buvo aptartas vietos ir regionų valdžios institucijų vaidmuo priimant ir integruojant migrantus.

Taip pat vyko diskusijos dėl Nikosijos iniciatyvos , decentralizuotos ES ir Libijos merų bendradarbiavimo programos. Po sėkmingų mainų tvarios žvejybos programų su Friulio-Venecijos Džulijos regionu ir vandentvarkos srityje su Mursijos regionu, ARLEM ketina išplėsti Nikosijos iniciatyvą skiriant daugiau lėšų ir kuriant mainų programas ir pakvietė naujus partnerius, tokius kaip Galisijos regiono vyriausybė ir Sevilijos miestas.

Pastaba redaktoriams

2010 m. Europos regionų komitetas įkūrė ARLEM, kad išrinktiems trijų Viduržemio jūros pakrančių šalių atstovams būtų atstovaujama ES ir Viduržemio jūros sąjungoje, ir siekiant išsaugoti politinį dialogą bei skatinti tarpregioninį bendradarbiavimą. ARLEM sudaro 80 narių ir 2 stebėtojai iš ES ir jos Viduržemio jūros regiono šalių partnerių. ARLEM kartu pirmininkauja RK pirmininkas Karl-Heinz Lambertz ir Maroko Al Choseimos meras bei Maroko savivaldybių tarybų pirmininkų asociacijos (AMPCC) pirmininkas Mohamed Boudra. Viduržemio jūros sąjunga įsteigta 2008 m. Viduržemio jūros sąjunga yra Barselonoje Įsikūrusi tarpvyriausybinė organizacija, vienijanti 43 šalis, įskaitant 28 ES valstybes nares.

Apie ARLEM apdovanojimą daugiau sužinosite: peržiūrėję filmuką .

Pažiūrėkite ARLEM apdovanojimo laureato pristatymą 2019 m.

Kontaktinis asmuo

Asmuo ryšiams David Crous | david.crous@cor.europa.eu | +32 (0) 470 88 10 37

Pasidalyti :
 
Susijusios naujienos

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/REDUCE-DEPENDENCE-RAW-MATERIALS-BOOST-NET-ZERO-TECHNOLOGY.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

EU industry transition: regional action needed to reduce dependence on critical raw materials and boost net-zero technology manufacturing
EU industry transition: regional action needed to reduce dependence on critical raw materials and boost net-zero technology manufacturing
06.07.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EER-AWARD-2023.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Famalicão, Friuli Venezia Giulia, and South Moravia/Brno awarded for their entrepreneurial visions promoting sustainable, resilient and digital growth
Famalicão, Friuli Venezia Giulia, and South Moravia/Brno awarded for their entrepreneurial visions promoting sustainable, resilient and digital growth
06.07.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/SEDEC-MEETING-21-JUNE-2023.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

SEDEC members discuss mentoring, gender-based violence, children's rights, and European sports model
SEDEC members discuss mentoring, gender-based violence, children's rights, and European sports model
22.06.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/FUNDING-ZERO-UNEMPLOYMENT-PROJECTS.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Investing more on local projects is key to tackle long-term unemployment
Investing more on local projects is key to tackle long-term unemployment
25.05.2023

1.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/FOSTERING-DIVERSITY-AND-INCLUSION-ON-THE-GROUND.ASPX

2.HTTPS://COR.EUROPA.EU/LT/NEWS/PAGES/EMPOWERING-YOUTH-AND-WOMENS-ENTREPRENEURSHIP-IN-THE-EURO-MEDITERRANEAN-REGIONS.ASPX

Local and regional leaders welcome Commissioner Dalli's support for their work in fostering diversity and inclusion on the ground
Local and regional leaders welcome Commissioner Dalli's support for their work in fostering diversity and inclusion on the ground
24.05.2023